SAĞLIK VE GÜVENLİK

TECHNO-BOOTS AYAK SAĞLIĞINIZ İÇİN NELER ÜRETİYOR?

Ayak sağlığınız için gerçek anlamda shock absorber (darbe emici) gereklidir.

Son dönemlerde ayak giyeceklerinin tasarım ve geliştirilmesinde, mühendisler ve araştırmacılar çeşitli malzeme ve hammaddelerin darbe ve geri tepme performanslarını ölçme ve belirleme gereği duymaktadırlar. Günümüzde ayak giyecekleri vücut ağırlığının on katı kadar darbe gücüne maruz kalabilmektedir. Dolayısıyla üreticilerden daha yüksek teknik performans sağlayan, tüketicilerin ayaklarını yormayan, üst düzey konfora sahip kompleks taban yapısına sahip ürünler geliştirmeleri ve üretmeleri beklenmektedir.

Sağlıkçılar ve doktorlar ayak sağlığı için ayakkabı seçiminin önemini belirtirler. Doktorlar ve hekimler sağlıklı ayakkabı seçimi için aşağıdaki öneriyi yapmaktadırlar.

“Sağlıklı ayakkabı seçerken, ayakkabı altının “şok emici” özellikte olmasına dikkat edin. Yoksa attığınız her adımda ayak kemikleri bundan olumsuz etkilenecektir. Tahta ya da benzeri malzeme içeren, esnek olmayan yapıya sahip ayakkabılar, ayak bağına ve ayak eklemlerine aşırı yük bindirerek, sürekli ağrıya neden olur.”

Yürüyüş ve çalışma esnasında vücut yükü, tabanın belli noktasında yoğunlaşır ve sırası ile diğer bölgelere aktarılır. Yükün yoğunlaştığı bölgede kullanılan şok absorber malzemenin özelliği nedeniyle yükün hızla emilmesi ve diğer bölgelere daha kolay aktarılması sağlanır. Bu sistemle ve üretimlerde farklı yoğunlukta malzeme kullanmak suretiyle sağlıklı yürüme sağlanmış olur.

Ayak sağlığı ile ilgili şikayetlerin başında ‘’Topuk dikeni’’ rahatsızlığı gelmektedir. Topuk dikeni hastalığı ayak tabanı zarının bir çeşit iltihabıdır. En önemli şikayeti ise ağrıdır. Uygunsuz ayakkabı seçimleri, uzun süre ayakta kalınan işlerde çalışmak, yürürken topuğa fazla yüklenmek gibi yürüme hataları ilerleyen senelerde topuk dikeninin oluşmasında başlıca nedenlerdir.

Uzun süre ayakta durma; yorgunluk, şişlik, bel ağrısı ve tüm vücutta yorgunluk gibi sağlık sorunlarına sebep olur. Şok absorber sistemi, topuk dikeni oluşumunu, topukta oluşan yükü azaltmak suretiyle önlemektedir. Dolayısıyla tüm vücuttaki yorgunluk ve bel ağrısı gibi ağrıların oluşmasını da önler.

Techno-Boots’un geliştirdiği çift dansite şok absorber sistemi ile, çizme tarihinde ilk defa tüm tüketicilerimiz bu konforu, rahatlığı ve sağlığı hissedecek ve kullanacaktır.

Sağlıklı ayaklar, şok absorberli Techno-Boots çizmeleri giymekle uzun yıllar sağlıklı kalacaktır. Sizlerin ayak sağlığı Techno-Boots için önemlidir.

 

Güvenliğiniz için neden SRC tabanlı çizme gereklidir?

Ayakkabı ve çizme tabanları, üzerine bastığı ortamın özelliğine göre kayma eğilimi gösterirler. Bu kayma sonucunda çizmenin taşıdığı insanın dengesi bozulabilir ve kaza riski meydana gelir. Kaymayı etkileyen pek çok faktör olmakla beraber, en önemlileri yüzeye basan çizme tabanı ve basılan yüzeyin durumudur.

Kayma sonucu oluşan kazalar pahalıya mal olmakta ve endüstriyel kazalarda ciddi yaralanmalara neden olmaktadır. Ayrıca aşınmış ayakkabı ve çizme tabanlarında potansiyel kayma nedeni olduğunu iş güvenlik uzmanları tespit etmişlerdi. Bunlara ilave olarak kullanılan ayak giyeceğinin kayma özellikleri her ne kadar taban şekil yapısına bağlı olsa da, kullanılan hammaddelere de bağlıdır.

 

Ayak sağlığınız için özellikle TABANLIK gereklidir.

Ayak kokusu, ayakların terlemesi ve bakteri üretmeye başlaması neticesinde vuku bulan ve birçok insanı sıkıntıya sokan, istenmeyen bir durumdur.

Ayak kokusunun giderilmesi için anti bakteriyel sabunlar, ter önleyiciler bakteri gelişimini durdurmak için anti bakteriyel jel ve ayak mantarını önlemek için mantar önleyici (Antifungal) kullanımları önerilmektedir.

Bunlara ilaveten ayrıca günde birkaç defa çorapların değiştirilmesi tavsiye edilmekteyse de, bu tedbirlerin hepsi özellikle çalışan insanlar için ekstra zaman gerektirmektedir.

Bu ayak kokusu sorununun en basit çözümü olarak, kullanılan tabanlıkların:

A: Nefes alıp verebilen özellikte olması

B: Ter emici olması ve teri hızlı biçimde atması gerekmektedir.

Techno-Boots markalı çizmelerin tamamı bu özellikleri sağlamakta olup, güvenle kullanılmaktadır. Tabanlıklarda kullandığımız hammadde, dünyaca tanınan Sanitized AG firması tarafından üretilmiş olup, Techno-Boots ürünlerinde belgeli olarak kullanılmaktadır.

 

SPECIAL ÇIKARILABİLİR TABANLIK

-Uygun teknolojik tasarımıyla topraktaki şoku asgariye indirir, sakatlanmalara karşı korur ve engebeli arazide günlük kullanımda istikrarlı denge desteği sağlar.

-Ayak tarağı, ayak taban çukuru ve topuğu koruyan özellikte şok emici yapısı genellikle uzun çalışma saatlerinde ayakta kalma sonucunda ortaya çıkan topuk dikeni, düz taban ağrısı, bacak kasları ve genel ayak ağrısı, sırt ve bel ağrılarını engellemelerde yardımcıdır.

-Aşırı ayak terlemesi ile oluşan, kötü ayak kokusunu ortadan kaldırmak suretiyle bakteri ve mantar oluşumlarını engeller.

-Uzun süre dayanımlı ve nefes alabilen PU tabanlıklar antistatik, antibakteriyel ve antialerjik özellikler taşır.

-Ter emici ve çabuk kuruyan özellikleriyle kaliteli kaplama kumaşı sürtünme ve aşınmaya karşı yüksek dayanım ve mükemmel konfor sağlar.

-36-49 Arası tüm numaralardan temin edilebilir.

 

KEÇE ÇIKARILABİLİR TABANLIK

Yaş, cinsiyet, aktivite ve ayak-ayakkabı uyumuna göre ayaklar gün içerisinde farklı oranlarda ter üretirler. Ter, ısı ile birleştiğinde ayakkabının içinde nem oluşur. Oluşan bu nem ve ısı, bakterilerin yaşaması ve çoğalması için en uygun ortamdır. Çizmelerin iç kısmına yerleştirilen Tabanlık, teri emen yapısıyla nem ve bakteri oluşumunu önler, ayak sağlığınız’ korur. Alınan her ürün yanında verilen tabanlık, antistatik özelliğiyle, konforlu kullanımın yanı sıra, ayak güvenliğini de arttırır.