KALİTE POLİTİKAMIZ

İş Güvenliği Çizmelerinde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlarlar

İş güvenliği çizmesi, kaza risklerini azaltmak ve verimi artırmak için tasarlanmış, koruyucu, teknik bir üründür. Bu nedenle satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır.

 

RİSK ANALİZİ

Her firmanın çalışma ortamlarına göre farklı riskleri vardır. İş güvenliği çizmeleri, farklı riskler karşısında doğru çözümü bulmak üzere, çok sayıda seçenekle üretilir. İş güvenliği çizmesi satın alırken bu riskler, iş yerinde kurulacak bir komisyon tarafından mutlaka analiz edilmeli ve çözümü sağlayacak çizme tercih edilmelidir. Ayrıca, konusunda uzman müşteri temsilcileri tarafından danışma hizmeti alınmalı ve mümkünse çalışma ortamı kendilerine gösterilmelidir. Özellikle müşteri temsilcisinin sağlayacağı ücretsiz deneme numunelerinden faydalanılmalı ve iş yerinde kurulu komisyonun fayda -maliyet analizi yaptıktan sonra hangi ürünün işletme için daha ekonomik olduğuna karar verilmelidir. Çalışma ortamının risk analizi yapılmadan kullanılacak yanlış bir ürün, kaza riskini azaltmayacağı gibi, koruyucu bir özellik de sağlamayacaktır.Dolayısıyla, bu şekilde yapılan bir harcamanın beklentiyi sağlaması mümkün olmamaktadır. Risk analizinin doğru bir şekilde yapılması için, bu konuda uzman satıcılar tarafından sorulan sorulara ayrıntılı ve doğru cevap verilmeli, mümkünse çalışma ortamı kendilerine gösterilmelidir.

 

CE ETİKETİ

İş güvenliği çizmelerinde CE etiketine mutlaka sahip olmalıdır. İş güvenliği çizmesi satın alırken CE etiketi üzerindeki bilgilerin doğru ve tam yazılmış olmasına da dikkat edilmelidir.